Krediler | Kredi Kartları | Kosgep Kredileri | Para Finans

Kosgeb’den Destek ve Hibe Kredi Almanın Sırları

Türkiye’de girişimcilerin en büyük destekçisi olarak proje uygulamalarına devam eden KOSGEB’ten kredi alabilmek için bilinmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Türkiye ekonomisinin kalkındırılabilmesi adına, mikro anlamda ekonominin temellerini oluşturan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin geliştirilmesi ve kalkındırılması için önemli çalışmalara imza atılmaktadır. Özellikle yerli üretimin özendirilmesi ve istihdamın arttırılması adına büyük önem arz eden bu çalışmalar, KOSGEB tarafından […]

09 Haziran 2019 - 16:47 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.
Kosgeb’den Destek ve Hibe Kredi Almanın Sırları

Türkiye’de girişimcilerin en büyük destekçisi olarak proje uygulamalarına devam eden KOSGEB’ten kredi alabilmek için bilinmesi gereken bazı püf noktaları vardır.

Türkiye ekonomisinin kalkındırılabilmesi adına, mikro anlamda ekonominin temellerini oluşturan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin geliştirilmesi ve kalkındırılması için önemli çalışmalara imza atılmaktadır. Özellikle yerli üretimin özendirilmesi ve istihdamın arttırılması adına büyük önem arz eden bu çalışmalar, KOSGEB tarafından yürütülmektedir. Girişimci olaran kendi iş yerini kurmak ve çalışma hayatına kendi iş alanında devam etmek isteyenler için kredi ve hibe desteği sağlayan KOSGEB’ten bu destekleri alabilmek için ise bilinmesi gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır.

KOSGEB DESTEKLERİNDEN FAYDALANMANIN AŞAMALARI VE PÜF NOKTALARI

1-BAŞVURU VE GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI

KOSGEB’ten kredi ve hibe desteği almadan önce girişimcilik alanında kurumun verdiği 70 saatlik girişimcilik eğitimlerine katılmanız ve eğitimin sonunda da sertifika almanız gerekmektedir. Alacağınız girişimcilik sertifikası ilk aşamanın tamamlandığını gösterecektir. Bu süreçte, verilen uygulamalı eğitimlere yoğun bir şekilde ilgi göstermeniz ve bu alanda kazanabildiğiniz tüm bilgiyi cebine koymanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Zira bir sonraki aşama olan proje hazırlama aşamasında bu bilgilere bolca ihtiyacınız olacak.

2-PROJE HAZIRLAMA

Yapacağınız işin tanımı, nasıl yapılacağı, nerede, ne zaman yapılacağı gibi tüm detayları içeren iş projenizi hazırlamanız ve kuruma sunmanız gerekmektedir. Bu aşama, kurumun size kredi ve hibe desteği vermesi için gerekli olan en önemli evredir. Çünkü kurumda yer alan komisyon sunduğunuz projeyi değerlendirerek size destek sağlanığ sağlanmayacağına karar verecektir. Bu nedenle hazırladığınız projenin tam teşkilatlı olması gerekir. Bu aşamada özellikle intenetten tüm iş projelerine göz atmalı, daha sonra kendi sektörünüz ve sizinle benzer iş yerlerinin projelerine göz atmanız gerekir. Bu alanda daha önce KOSGEB kredisi alan iş yerleri ile görüşmeler yapmak da size katkı sağlayacaktır. Zira kosgeb kredisinin çıkması için bu evrenin özenle hazırlanması gerekmektedir.

Eğer bu iki aşamada bahsettiğimiz hassasiyetleri gösterecek olursanız kurumdan hibe ve kredi desteği alabilme olasılığınız bir hayli yüksek olacaktır.

KOSGEB’ten 50 bin TL’ye kadar hibe ve 50 bin TL sonrasında faizsiz kredi alınabilmektedir. Bu sayede de işletmenizi ekonomik açıdan hiç zorlanmadan kurabilir, kendi iş alanınızda, kendi kararlarınızla geleceğinizi inşaa edebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER