Güncel Finans Haberleri Hisse Önerileri Dolar/EURO Yorumları Krediler | Para Finans

Konut Sigortası Hangi Riskleri Kapsar? Hangi Durumlarda Devreye Girer?

Son yıllarda en çok tercih edilen sigorta uygulamalarından birisi olan konut sigortası ile hem mal hem de can güvenliğinizi etkileyecek risklerden korunabilirsiniz. Konut Sigortası Hangi Riskleri Kapsar? Hangi Durumlarda Devreye Girer? bu konuda bilgi almak için yazımızı okumaya devam ediniz. Oturmakta olduğunuz binanın ve dairenin, maruz kalabileceği her türlü risk ve tehlikeye karşı güvence sahibi olmak için konut kredisi yaptırabilirsiniz. Konut […]

10 Haziran 2019 - 19:17 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
Konut Sigortası Hangi Riskleri Kapsar? Hangi Durumlarda Devreye Girer?

Son yıllarda en çok tercih edilen sigorta uygulamalarından birisi olan konut sigortası ile hem mal hem de can güvenliğinizi etkileyecek risklerden korunabilirsiniz. Konut Sigortası Hangi Riskleri Kapsar? Hangi Durumlarda Devreye Girer? bu konuda bilgi almak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Oturmakta olduğunuz binanın ve dairenin, maruz kalabileceği her türlü risk ve tehlikeye karşı güvence sahibi olmak için konut kredisi yaptırabilirsiniz. Konut kredisi, yaşanılmakta olan konuta ilişkin çeşitli tehlike ve risklere karşı sizi maddi açıdan güvence altına alır. Önek olarak bir yangın kazasının meydana gelmesi ile oluşabilecek tüm maddi hasarı sigorta şirketinden tanzim edebilirsiniz.

KONUT KREDİSİNİN İÇERİĞİNDE YER ALAN RİSKLER

Yangın: Bugün, bütün konut sigortası poliçelerinin sabit unsuru yangın teminatıdır. Patlama, yıldırım ve çeşitli nedenlerden meydana gelen yangınlar sigorta kapsamında yer alır.

Halk Hareketleri: Toplumsal açıdan çalkantılı bir dönemde ortaya konulan grev, taşkınlık, lokavt, kargaşa ve art niyetli davranışlar sigorta kapsamında yer alabilir. Bu gibi durumlardan meydana gelen hasarın %5’inde muafiyet söz konusudur.

Cam Kırılması: Hanede bulunan camların bir şekilde kırılması ile meydana gelen zararlar konut sigortası kapsamında güvence altına alınabilir.

Hırsız: Binaya veya daireye yönelik gerçekleştirilen hırsızlık girişimlerine karşı çalınan eşyaların sigorta kapsamında güvence altına alınması söz konusudur.

Deprem/Yanardağ Patlaması: Konutun bulunduğu bölgede meydana gelen depreme karşı öncelikle zorunlu DASK limiti üzerinden ödeme gerçekleştirilir. Depremin neden olduğu maddi zararın DASK’ı aşan kısmı için ise uygulanan özel konut sigortasından ödeme alınır. Ayrıca yanardağ püskürmesi nedeni ile meydana gelebilecek hasarlar da bu uygulama ile koruma altına alınır. 

Sel ve Su Baskını: Binanın yakınında bulunan dere, nehir, deniz gibi akıntı bölgelerinde meydana gelebilecek taşkınlar nedeni ile konutun ve dairenin hasar görmesi ile uygulamaya girecek olan teminattır. Yağmur ve birikinti oluşumları sebebiyle meydana gelen sel felaketi karşısında da koruma özelliği vardır.

Yer Kayması: Heyelan gibi bir doğal felaket sonucunda konutun veya dairenin hasar görmesi durumunda geçerli olan teminattır.

Aile Reisi Sorumluluğu: Sigortalı ve sigortalıya bağlı bulunan aile bireylerinin, sigortalı mesken içinde üçüncü bir kişiye bir kaza sonucu zarar vermesi ile maddi, manevi ve fiziksel tazminat sağlanması. Bu tazminat poliçede belirtilen limitlere dayalı olarak sağlanır.

Kar Ağırlığı: Yoğun kar yağışının olduğu dönemlerde çığ veya karın çatıda birikerek konuta zarar vermesi durumunda gerekli olabilecek teminattır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER