Krediler | Kredi Kartları | Kosgep Kredileri | Para Finans

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 19.06.2019

19.06.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri İnvestaz – Ons Altın Yorumu Altın Fiyatları Önemli Direnç Seviyelerinde / 1362 Önemli Direnç Seviyesi / Günlük Değişim % 0,52 Altın fiyatları, geçtiğimiz günlerde güçlü gelen veriler ile birlikte son 14 ayın zirvesinden dönmüştü. Bugün küresel piyasalarda Fed’in kararı beklenirken yatırımcılar belirsizlik öncesinde altına yöneldi. […]

19 Haziran 2019 - 7:49 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.
Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 19.06.2019

19.06.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İnvestaz – Ons Altın Yorumu

Altın Fiyatları Önemli Direnç Seviyelerinde / 1362 Önemli Direnç Seviyesi / Günlük Değişim % 0,52

Altın fiyatları, geçtiğimiz günlerde güçlü gelen veriler ile birlikte son 14 ayın zirvesinden dönmüştü. Bugün küresel piyasalarda Fed’in kararı beklenirken yatırımcılar belirsizlik öncesinde altına yöneldi. Altın fiyatlarında yükseliş devam etti.

, Dört saatlik grafikte hareketli ortalamaların altında seyreden değerli madende günlük pivot 1346 üzerinde 1352 – 1356 – 1362 direnç seviyeleri gündeme gelebilir. Düşüşlerde 1340 – 1336 – 1330 destekleri takip edilebilir.

Ons Altın Yorumu

Fed kararı öncesinde ons altın 1350$ yakınlarında fiyatlanırken, diğer tarafta Trump-Xi telefon görüşmesi piyasada olumlu karşılandı. Ons altındaki ana hikaye Fed olsa da müzakerelerin tekrardan başlama ihtimali yükselişe baskı yarabilir. Bugün Fed kararı birlikte ve projeksiyonda yer alan üyelerin tahminlerini öğreneceğiz. Piyasaların bu toplantıdan faiz indirim beklentisi %20 oranında bulunurken, direk olarak faiz indirimine yönelik bir aksiyonda ya da söylemde bulunması beklenmiyor. Lakin projeksiyon ve metinde büyümeye yönelik zayıf ifadeler kullanılırsa bu durum ekonomik aktiviteleri canlandırmaya yönelik olarak yıl içinde faiz indirim beklentilerini artırabilir. Ons altın bu açıdan olumlu etkilenebilir. Teknik olarak 1330/ 1320/ 1310 destekler, 1345/ 1352/ 1363 ise dirençlerdir.

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Fiyatları Yorumu

Altında Kısa ve Orta Vade Trendler Yukarı

XAUUSD… ABD-Çin Yetkilileri G-20 Zirvesinde Görüşecek ABD-Çin yetkililerinin G-20 zirvesinde görüşüceklerinin belirtilmesiyle ticaret görüşmelerine yönelik olumlu hava ile Ons Altın’ın bir miktar geri çekildiğini gözlemlemekteyiz. Sabah saatlerinde yatay seyirle işlem gören paritede, bugün gerçekleşecek FED toplantısında faiz değişikliğine gitmeyeceği beklenilse de, faiz kararı sonrası Başkan Powell’in güvercin açıklamaları Dolar’ın global bazda değer kazanmasının önüne geçerek Ons Altın’ın yükseliş eğilimine destek verebilir.  

Altının ons cinsi, günü 0.52% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,351.00 ve 1,359.00’de, destek seviyeleri ise 1,344.00 ve 1,337.00’de bulunmaktadır.

GLDGR…253 seviyesinden Seyretmekte… S-400 teslimatına yönelik ABD’nin yaptırımlar üzerinde düşündüğüne yönelik haber akışı ile yükselen kura paralel olarak gram altın 253 seviyesinden yukarı yönlü seyretmekte.

Altın gram cinsi, günü 0.26% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 254.00 ve 256.00’de, destek seviyeleri ise 251.00 ve 249.00’de bulunmaktadır.

İnfo Yatırım FX – Ons Altın Yorumu

Altın Fiyatlamalarında Piyasalar Fed’i İzleyecek

Son zamanlarda Amerika ile Çin arasında süregelen ticaret savaşlarının devam etmesi ve endişelerin artması, bununla birlikte ABD ile İran arasında ilişkilerin çeşitli nedenler dolayısıyla gerilmesi, küresel büyümeye yönelik endişeler zaman zaman piyasaların güvenli liman talebini artırıyor. Artan bu talepler ise altın fiyatlarına pozitif yansıyor. Ek olarak yıl içerisinde Fed’in faiz indirimine gidebileceği ihtimalleri altını destekleyen bir diğer unsur olarak yer alıyor. Yeni güne başladığımızda ise günün en önemli konusu FOMC toplantısı olarak görülüyor. Öyle ki verilebilecek olan kararlar tüm piyasaları yakından etkileyebilir. Bu sebeple TSİ 21:00’da açıklanacak olan karar altın fiyatlarında volatiliteyi artırabilir. Toplantı öncesi dalgalı bir seyir izleyen XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1356 – 1366 – 1391 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1332 – 1319 – 1302 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.  

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

ALTIN: ECB Başkanı Draghi’nin faiz indirimine yönelik söylemleri ve buna karşılık ABD Başkanı Donald Trump’ın ECB ve Draghi’yi hedef alan açıklamalarıyla ons altın 1354 seviyesini test etti ancak bu bölgede tutunamadı. 1345 seviyesinin değerli metal için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu seviye üzerinde 1358 direnci gündeme gelebilir. 1345 aşağısındaki fiyatlamalarda ise 1332 ve 1320 desteklerine kadar geri çekilmeler olabilir.

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi dün gerçekleştirdiği konuşmasında, ek parasal teşvike duyulan ihtiyaca vurgu yaptı. ECB’nin Portekiz’in Sintra kentinde düzenlenen Merkez Bankacılığı Forumu’nda yaptığı konuşmada daha fazla varlık alımı için yer olduğunu aktaran Draghi, risk görünümünün aşağı yönlü olmayı sürdürdüğünü ve görünümün iyileşmemesi durumunda daha fazla teşvikin gerekeceğini söyledi. Draghi’nin açıklamaları sonrasında euroda oluşan satış baskısı ile birlikte yükselişe geçen dolar endeksi ons altının 1350 seviyesi üzerinden 1333’lüs eviyelere gerilemesine neden olsa da, altındaki satış baskısı kalıcı olamadı. Dolar endeksinde devam eden tırmanış hareketine rağmen ons altın, Draghi’nin açıklamalarının küresel büyümeye ilişkin endişeleri doğrular nitelikte olması ile birlikte kısa süre içerisinde kayıplarını telafi ederek güvenli liman alımlarının etkisi ile birlikte yeniden 1340 seviyesi üzerine yerleşti. Ons altın bu sabah saatlerinde 1345 seviyesi üzerinde hareket ediyor.

Orta vadeli teknik göstergeler ve grafik üzerinde oluşan teknik formasyonlar, ons altının önümüzdeki dönemde yeniden 1350 seviyesi üzerini hedef alabileceğini işaret ediyor. Altın fiyatlarının 1350 seviyesi üzerinde kalıcı olması durumunda ise önümüzdeki dönemde 1365 seviyesini hedef alabileceğini düşünmekteyiz. Ons altındaki kısa vadeli görünüm açısından bugün akşam saatlerinde açıklanacak olan FOMC Haziran ayı toplantı kararı ve ardından Fed Başkanı Powell’ın gerçekleştireceği konuşma belirleyici olacak.

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı, Ahlatcı Yatırım – Ons Altın Yorumu

Dün, global piyasalarda azalan risk iştahı ve ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan düşüş eğilimi sonrasında kıymetli metalin fiyatlamalarda 1347 seviyeleri civarına kadar yükseldiği görüldü. Gün içerisinde, dolar ve dolar endeksinde yaşanan toparlanma isteği kıymetli metal fiyatlamaları üzerinde baskıyı bir miktar artırdığı izleniyor. Bugün, ABD’de FED/FOMC faiz oranı kararı, ekonomik projeksiyonlar ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları dolar bazlı fiyatlamalar açısından yakından takip edilecek.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1340 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir.  Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1350, 1355 ve 1358 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1332, 1327 ve 1324 destek seviyeleri izlenebilir.

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Ons altın için gözler Fed toplantısında olacak 

Dün ABD Başkanı Trump’ın Trump’ın Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile gelecek hafta Japonya’da gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi’nde görüşeceklerini açıklaması sonrası altın fiyatında gevşeme oldu ancak bu sabah tekrar 1347$ direnç seviyesi sınırında hareketlerin sürdüğünü izliyoruz. Bugün piyasa için gözler Fed toplantısında olacak. Bu toplantıda Fed’den faizlerde herhangi bir değişikliğe gidilmesi beklenmiyor. Buna karşın Fed’in ileriye yönelik ekonomik projeksiyonları ve noktasal grafikler Fed’in önümüzdeki günlerde para politikası patikası ile ilgili işaretler vermesi açısından önemli olacak. Ayrıca Fed faiz kararı sonrası TSİ 21:30’da Merkez Bankası Başkanı Powell’ın açıklamaları ön planda olabilir.

Teknik Analiz: Ons altın 1347$ direnç seviyesinde hareket etmekte devam ediyor. Altın fiyatının bu seviye üzerinde güçlenmeye devam etmesi halinde 1355$ seviyesine doğru yukarı yönlü seyir izlenebilir. Ancak şimdilik 1347$ seviyesinin üzerinde yerleşik seyirler olmadığı takdirde 1338$ – 1335$ destek alanına doğru gevşeme eğilimi oluşabilir.

Dirençler: 1355 / 1358 / 1366
Destekler: 1338 / 1335 / 1325 

Serkan İşlek, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Ons Altın Yorumu

Küresel tarafta Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin açıklamalarıyla birlikte ticaret görüşmelerine dair haber akışları kritikti. Draghi’nin, negatif faiz politikasının verimliliği üzerine dikkatleri çekmesi ve faizlere yönelik indirim sinyali vermesi Almanya, Fransa, İtalya Tahvil Faizlerinde sert düşüşlere neden oldu. Hem Draghi’nin söylemleri sonrası hem de ticaret savaşları cephesinde özellik ABD Başkanı Donald Trump, G20 zirvesinde Şi Cinping ile görüşeceğine yönelik açıklamalar küresel büyüme tarafında endişe yaratarak güvenli liman ürünlerinden ons altın üzerin fiyatlarında alış yönlü işlemler artış gösterdi. Diğer taraftan bugün dikkat FED/FOMC toplantında alınacak kararlarla birlikte FED Başkanı Powell’ın ilerleyen dönemlere dair açıklamaları küresel tarafta dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Öte yandan gün içinde Brexit, ABD-Çin ticaret görüşmeleriyle birlikte ABD-İran arasındaki gerilimin artmasına yönelik gelebilecek haber akışları değerli metal üzerinde sert fiyatlamalar yaratabilir. Teknik olarak bakıldığında ise 1348 direncin geçilmesi durumunda tekrar 1354 ve 1362 dirençleri kritik olabilir olası aşağı yönlü işlemler için ise 1341 seviyesinin kırılması halinde 1336, 1328 seviyeleri takip edilebilir 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER