Krediler | Kredi Kartları | Kosgep Kredileri | Para Finans

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 18.06.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için […]

18 Haziran 2019 - 11:27 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.
Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 18.06.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir.

18.06.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Yarınki kritik Fed kararı beklenirken, değerli madende kar satışlarının sınırlı kaldığını ve tekrar yükseliş yönünde hareket ettiğini gözlemliyoruz. Yarınki Fed kararında güvercin beklentiler değerli madene destek vermeye devam edebilir. Bu kapsamda, 1.350 yakın direncinin üzerinde 1.358 seviyesine doğru ivmelenme görülebilir. Diğer yandan, olası geri çekilmelerde 1.337 tepki gelebilecek destek olarak izlenebilir.

Troy Gold Takas – Ons Altın ve Kıymetli Metaller Yorumu

Kritik FED toplantısının gerçekleşeceği haftaya girilirken altın da haftalık seansa 1341,09 dolar/ons seviyesinden başladı. Seansın ilk saatlerinde yatay seyirde hareket ederken sarı maden 1343,47 dolar/onsla günün en yüksek seviyesini kaydetti. Bir yandan FED toplantısı beklenirken diğer taraftan ABD- Çin gerilimindeki gelişmelerinin kısıtlı olması dolayısıyla altının hacimsiz hareket etti. Bu süreçte kıymetli maden 1332,94 dolar/onsla günün en düşük seviyesini kaydetmiş oldu. Seans sonunda 1339,50 dolar/onstan dengelenen sarı maden, günlük bazda hanesine 2 dolarlık kayıp yazmış oldu. Bugün bir etkinliğe katılması beklenen Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’nin yapacağı konuşma ve FED toplantısı piyasaları yakın takibinde olacak.    

Noor Capital – Ons Altın XAUUSD Analizi

Altın ons’un DXY de zayıflama ve güvenli liman alımlarının kuvvetlenmesi ile yüksleiş beklentimizi koruyoruz. 1330 Dolar/Ons üzerinde görünüm pozitif. 1358 ve devamında 1366, 1375 fiyatlarının test edilmesini bekliyoruz. Uzun vadeli asıl hareket için 1375 üzerinde haftalık kapanış yeterli olacaktır. 1330 üzerinde uzun pozisyonların korunması gerektiğini düşünüyoruz. 
Destek: 1330 / 1320 /1311 
Direnç : 1347 / 1358 / 1366 

İnvestaz – Ons Altın Yorumu

Altın Fiyatları Önemli Direnç Seviyelerinde / 1349 Önemli Direnç Seviyesi / Günlük Değişim % -0,12

Altın fiyatları, yatırımcıların dikkatlerini Çarşamba günkü Fed toplantısına çevirmeleri ile birlikte son 14 ayın en yüksek seviyelerinden geri çekildi. 

Dört saatlik grafikte hareketli ortalamaların altında seyreden değerli madende günlük pivot 1338 üzerinde 1341 – 1344 – 1349 direnç seviyeleri gündeme gelebilir. Düşüşlerde 1334 – 1331 – 1327 destekleri takip edilebilir.

Gedik Yatırım – Ons Altın Yorumu

Ons altın bu sabah 1345$ seviyelerinden işlem görüyor. Bugün başlayan Fed toplantısıyla birlikte yarın kararı ve projeksiyonda yer alan üyelerin tahminlerini öğreneceğiz. Piyasaların bu toplantıdan faiz indirim beklentisi %20 oranında bulunurken, direk olarak faiz indirimine yönelik bir aksiyonda ya da söylemde bulunması beklenmiyor. Lakin projeksiyon başta olmak üzere metinde büyümeye yönelik zayıf ifadeler kullanılırsa bu durum ekonomik aktiviteleri canlandırmaya yönelik olarak yıl içinde faiz indirim beklentilerini artırabilir. Ons altın bu açıdan olumlu etkilenebilir. Teknik olarak 1320-1345$ aralığında yatay işlemler devam ediyor. 1330/ 1320/ 1310 destekler, 1345/ 1352/ 1363 ise dirençlerdir.

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Fiyatları Yorumu

XAUUSD… Küresel Büyüme Endişeleri İle Yukarı Yönlü… Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’in, ABD-Çin arasındaki ticaret belirsizliğini göz önünde bulundurarak 2020 küresel büyüme tahminini %2.8’den %2.7’ye düşürdü. Küresel risk iştahı görece daha nötr seyrederken küresel büyüme endişeleri ile Ons Altın yükseliş eğilimini korumakta. Dolar endeksinin, FED öncesi hareket bandının sınırlı olabileceğini göz önünde bulundurduğumuzda Ons Altın’ın da yaşanacak olası geri çekilmelerin kar realizasyonu olarak değerlendirilebileceğini söyleyebiliriz.  

GLDGR… Kur Hareketi Takip Ediliyor… Ons Altındaki yükselişin etkisi gram altın üzerinde sınırlı etki ederken, gün içerisindeki kur hareketine bağlı olarak destek direnç seviyeleri takip edilecektir.

İnfo Yatırım FX – Ons Altın Yorumu

Altın Fed’in Kararını Bekliyor

Son zamanlarda küresel risklerin artması piyasalarda güvenli liman taleplerinin oluşmasına neden oluyor. Bununla birlikte küresel büyümeye yönelik oluşan endişeler yatırımcıların riskli varlıklardan çıkıp altına yönelmesine etki ediyor. Yaşanan bu gelişmeler altına pozitif yansırken gözler hafta içerisinde gerçekleşecek olan FOMC toplantısına çevrilmiş durumda. Çarşamba günü gerçekleşecek olan bu toplantı sonrasında piyasalar faiz oranlarında herhangi bir değişiklik olmayacağı yönünde beklentilere sahip. Bununla birlikte genel kanı ise Fed’in yıl içerisinde faiz indirimine gidebileceği yönünde ağırlık kazanmış durumda. Bu sebeple bu beklentilerde altına pozitif yansıyan etkiler arasında yerini alıyor. Bu gelişmeler ile altın fiyatları yaklaşık son 1 yılın en iyi fiyatları yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştiriyor. XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1347.48 – 1355.67 – 1366.70 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1332.11 – 1319.39 – 1302.19  seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.  

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Yukarı yönlü ataklarda 1345 seviyesi kırılmadığı sürece değerli metalde satış baskısının devam etmesi beklenebilir. Bu durumda 1330 ve 1320 seviyeleri test edilebilir. Alımların güçlenmesi halinde ise 1345 noktasından sonra 1358 seviyesi direnç oluşturabilir.

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Geçtiğimiz hafta Cuma günü 1358 seviyesi üzerini test ederek öngördüğümüz seviyelere yükselen ons altın, küresel piyasalardaki yüksek güvenli liman talebi ile birlikte güçlü görünümünü korumakta. Dün gün içerisinde 1333 – 1343 seviyeleri arasında hareket eden ons altın, bu sabah saatlerinde 1342 seviyesinden işlem görüyor. Kısa vadeli teknik göstergeler, altın fiyatlarının 1340 seviyesi üzerinde tutunabileceğini ve yönünü yukarı çevirerek yeniden 1350 seviyesine doğru yükselişe geçebileceğini işaret ediyor. Dolayısı ile ons altındaki yükseliş eğiliminin bugün içerisinde kaldığı yerden devam etmesini ve altın fiyatlarının 1340 seviyesi üzerinde tutunarak kısa vadede yeniden 1350 seviyesi üzerini hedef almasını beklemekteyiz.

Altın fiyatlarının 1350 seviyesi üzerinde kalıcı olması durumunda ise önümüzdeki dönemde 1375 seviyesini hedef alabileceğini düşünmekteyiz. Bugün Euro Bölgesi Mayıs ayı TÜFE verileri, Almanya Haziran ayı ZEW Ekonomik Beklenti Anketi, ABD Mayıs ayı KonutBaşlangıçları & Yapı Ruhsatları verileri açıklanacak. Bunun yanı sıra saat 17:00’da Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Carney, Portekiz’de düzenlenecek bir panelde konuşma yapacak.

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı, Ahlatcı Yatırım – Ons Altın Yorumu

Dün, ABD on yıllık tahvil getirisinde ve global piyasalarda risk iştahında yaşanan artış sonrasında ons altının 1332 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, ABD’de açıklanan New York Empire State İmalat Endeksi verisinde Haziran ayında yaşanan sert düşüş sonrasında dolarda yaşanan değer kayıpları ile birlikte kıymetli metalin gün içi kayıplarının büyük bir kısmını telafi ettiği izleniyor. Bugün, ABD’de açıklanacak olan Konutverileri yakından takip edilecek. 

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1340 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir.  Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1350, 1355 ve 1358 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1332, 1327 ve 1324 destek seviyeleri izlenebilir.

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Ons altın yeniden 1340$ üzerinde 

Ons altın temkinli olmaya devam ediyor. Dün 1340$ altına doğru deneme yapmasına rağmen düşüşünde yoruldu ve yeniden yukarı yönde hareket etmeye başladı. Bu hafta merkez bankalarının faiz kararlarının yanında ABD ve Çin arasındaki olası gelişmeler izlenecektir. Piyasalarda riskler ve belirsizlikler sürdüğü sürece ons altında güvenli liman algısı devam edebilir. Bugün için ABD’den açıklanacak veriler bulunuyor. Ancak ons altın üzerinde etkisi sınırlı kalabilir. 

Teknik Analiz: Ons altın ortalamalarının üzerinde seyrediyor. Ons altın için 1345$ en yakın direnç noktası olarak takip edilebilir. Bu direncin üzerine yükselmesi durumunda kazançlarını 1351$ seviyesine doğru taşıyabilir. Buna karşın, ons altında olası geri çekilmelerde 1337$ ve ardından 1335$ destekleri izlenebilir.    

Dirençler: 1345 / 1351 / 1356
Destekler: 1337 / 1335 / 1325 

Serkan İşlek, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Ons Altın Yorumu

Dün küresel tarafta Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch’in yayınladığı rapor dikkat çekti. Fitch yayınladığı raporda; ticaret savaşlarının küresel ekonomik görünüme zararını vurgu yaparken 2019 dünya ekonomisi büyüme tahminini yüzde 3.2’den yüzde 2.8’e revize etti. Ticaret savaşları konusunda ise bu ay sonunda yapılacak olan G-20 zirvesinde Trump –  Xi görüşmesi merakla beklenmesinin yanı sıra dün ABD Ticaret Wilbur Ross’un, Çin ile bir anlaşmaya varabileceklerini ancak bu anlaşmanın G-20 zirvesinde olmayacağını belirtmesi kritikti. Öte yandan piyasa monitörlerinin sabırsızlıkla beklediği bir diğer konu ise yarın gerçekleşecek olan FED toplantısı olacaktır. Bu yıl içinde bir faiz indirimi beklenmesine karşı bu toplantıdaki ileriye yönelik açıklayacakları projeksiyonlar önem teşkil etmektedir. Bir diğer risk unsurları arasında yer alan Brexit konusunda ise, Muhafazakar Parti Liderliği yarışında ilk turda büyük bir fark açan Boris Johnson’un seçim sonrasında izleyeceği politikalar kritik olacaktır. Küresel tarafta risk unsuru oluşturabilecek haber akışlarıyla birlikte ABD-Çin, Brexit konusunda gelebilecek açıklamalar güvenli liman ürünlerinden ons altın üzerinde sert fiyatlamalar yaratabilir.

Altın Tepeden Döndü mü? Altın Fiyatları Ne Olur? Tunç Şatıroğlu

Ons altın yorumumda tepeden dönen altın fiyatlarını inceledim. Altın tekrar çıkar mı yoksa öncesinde biraz düşecek mi? Gram altın yorumumda ise alım için uygun gram altın fiyatlarını verdim. Gram altın ne kadar düşebilir? Nereden gram altın alınır. Bu sorulara teknik analizle cevap vermeye çalıştım.

2 – Gram Altın Nereye Kadar Düşebilir? Rıdvan Baştürk

Global Menkul Değerler Stratejisti Rıdvan Baştürk ons ve gram altın hakkındaki görüşlerini Kanal Finans’la paylaştı. Gram altın daha düşer mi? Hangi seviyelerden gram altın alınır? Ons altın ne olur?

kaynak:https://kanalfinans.com/


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER