Krediler | Kredi Kartları | Kosgep Kredileri | Para Finans

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 11.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için […]

11 Temmuz 2019 - 7:33 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.
Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 11.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir. Aşağıdaki kutu içinde gram altın fiyatını bulabilirsiniz.

İnfo Yatırım FX – Altın Fiyatları Yorumu

Altın fiyatları geçtiğimiz haftanın son işlem Amerika’dan gelen tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi ile birlikte bir miktar gerilemişti. Bu veri ile birlikte piyasalar Fed’in faiz indirim konusunu bir miktar daha düşünebileceğini ve bekleyebileceğini düşünmeye başlamışlardı. Bu beklentiler dolara değer kazandırdı ve altını aşağı yönlü çekti. Fakat dün Amerika kanadında gelen açıklamalar ve tutanaklar Fed’in Temmuz ayında faiz indirimine gidebileceği ihtimallerini oldukça yükseltti.

Bu beklentiler ile birlikte dolar küresel bazda değer kaybederken bu altın fiyatlarına pozitif yansıdı. Powell’ın konuşması ile 1392 seviyelerinden 1411 seviyelerine sert sıçrayan XAUUSD, ardından yükselme hareketlerine devam etti. Bugün Amerika’dan gelen ekonomik veriler ve Powell’ın konuşmaları takip edilecek. XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1437.91 – 1478.95 – 1526.05 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1406.47 – 1383.35 – 1359.97 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Powell’dan Faiz İndirim Sinyali… Dün Euro aleyhine gerçekleşen işlemlerle günü tamamlayan EURSUD paritesi 1.1250 noktasından günlük kapanışını gerçekleştirdi. 1389’dan aldığı destekle 1418 direncini test eden ons altın bu seviyeden dünü sonlandırdı. Türk Lirası lehine işlemlerin devam ettiği Dolar/TL kuru ise 5.6750 sınırından günü tamamladı. Dün Fed Başkanı Powell’ın ABD kongresinde yaptığı açıklamalar takip edildi. Fed’in para politikası kararlarını bağımsız şekilde verdiğine vurgu yapan Powell’ın konuşmaları Temmuz ayında faiz indirimine hazırlanıldığı şeklinde algılanırken Türk Lirasına yansıması pozitif oldu. Bugünkü işlem gününde Avrupa Merkez Bankası toplantı tutanakları, ABD TÜFE verisi ve Fed Başkanı Powell’ın konuşması takip edilebilir

1400’ün aşağısından başladığı yükseliş hareketine devam eden altın 1430’a dayandı. Son dönemde 40 dolarlık bant içerisinde testere hareketini birkaç kez yapan altında ilk etapta 1427 direncinden satışların gelmesi beklenebilir. Satışlar artarsa 1390’a doğru hareketin başlangıcı olabilir. Bu durumda 1405 ara destek olarak izlenebilir. Şayet 1427 direnci aşılırsa 1445 ikinci direnç olarak hedeflenebilir.

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Fiyatları Yorumları

XAUUSD… Faiz İndirimi Beklentilerinin Artması İle Yukarı Yönlü Seyretti… FED tutanakları ve FED Başkanı Powell’ in faiz indirimine işaret etmesiyle yükselen Ons Altın 1.426 seviyesini test etti. Benzer içerikli konuşmanın FED Başkanı tarafından bugün de yapılması beklenirken, yeniden 97 seviyesinin altına düşen dolar endeksi ile birlikte değerli madenin yukarı yönlü hareketleri ivmelenebilir.

Altının ons cinsi, günü 1.52% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,420.00 ve 1,435.00’de, destek seviyeleri ise 1,405.00 ve 1,390.00’de bulunmaktadır.

Gram Altın GLDGR… Ons Altın İle Birlikte Yükseldi… FED’ in Temmuz ayındaki toplantısında faiz indirimi beklentilerinin artmasıyla değer kazana Ons Altına paralel olarak gram altında yükseliş gözlemlenmekte. Ancak Dolar’ın global bazda değer kaybetmesiyle gerileyen kur gram altının yukarı yönlü hareketini bir miktar sınırlayabilir. Altın gram cinsi, günü 0.53% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 260.00 ve 263.00’de, destek seviyeleri ise 256.00 ve 252.00’de bulunmaktadır.

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – XAUUSD Beklentileri Altın Fiyatları Yorumu

Altında Dönüş Formasyonu Bize Önemli Sinyal Veriyor…

Fed Başkanı Powell, dün Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesinde Yarı Yıllık Para Politikası Sunumunu gerçekleştirdi. Sunumdan önce Powell’ın konuşma metni yayınlandı. Powell’ın dünkü sunumu öncesinde yayınlanan konuşma metninde FOMC’nin Haziran toplantısından bu yana belirsizliklerin görünümü olumsuz etkilemeyi sürdürdüğü belirtildi. Akşam saatlerinde yaptığı konuşmasında ise Powell, verileri izlemeye devam edeceklerini ve FOMC toplantısına kadarki süreçte gelen verilere bakacaklarını belirterek, küresel büyüme konusundaki belirsizliklerin görünümü olumsuz etkilemeye devam ettiğini yineledi. Fed Başkanı Powell’ın Sunum metninin paylaşılmasının ardından dolar endeksi sert satış baskılarına maruz kalarak 97,46 seviyesi üzerinden 97,20 seviyesi altına doğru düşüşe geçti. Akşam saatlerinde ise Powell’ın sunumu ile birlikte dolar endeksi düşüşünü genişleterek 97 seviyesi altına indi. Dün dolar endeksinde görülen sert düşüş, ons altının yeniden 1420 seviyesi üzerine yükselmesine neden oldu. Altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1420 seviyesi civarında hareket ediyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, ons altın fiyatlarının günlük grafiğinde bir ikili tepe formasyonu oluşmuş durumda. Hatta ons altın, dün dolar endeksinde görülen düşüş ile birlikte gösterdiği yükseliş eğilimi ile bu formasyonu “üçlü tepe” formasyonuna dönüştürme çabası içerisinde.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER