Krediler | Kredi Kartları | Kosgep Kredileri | Para Finans

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 10.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için […]

10 Temmuz 2019 - 7:09 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.
Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 10.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir. Aşağıdaki kutu içinde gram altın fiyatını bulabilirsiniz.

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı, Ahlatcı Yatırım – Ons Altın Yorumu

ABD’de geçtiğimiz Cuma günü açıklanan Tarım Dışı İstihdam sonrası  gözler Fed Başkanı Powell’ın yaptığı  konuşmaya çevrildi. Başkanın Tarım Dışı İstihdam verisi sonrası  sarf etmiş olduğu sözler faiz indirimi konusunda bir sinyal vermezken, faiz indirimi ile ilgili bugün yapacağı yorumlara sakladığı gözlendi.  Öte yandan faiz konsunda Trump’ın ortaya koymuş olduğu kararlılık Fed’in yakın zamanda faiz indirimine yönelik atacağı adımı hızlandırabilir. Ons Altın fiyatlamaları açısından Fed Başkanı Powell’ın konuşması ile FOMC toplantı tutanakları yakından takip edilecek.

Ons Altını teknik açıdan incelediğimizde, grafikte oluşan, uzun zamandır takip ettiğimiz ters takoz formasyonunun aşağı yönlü geçildiği görülüyor. Fiyatlamaların seyri açısından 1398 direnç seviyesi önem arz ederken bu seviyenin altındaki kapanışlar 1382-1372 bölgesini gündeme getirebilir.

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumları

Ons altın için bugün Powell günü 

Ons altın yön arayışı içerisinde. Altın 1400$ altında kalsa bile kritik destek noktası olan 1380$ seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Küresel borsalarda risk iştahı hala zayıf bu durumda ons altında geri çekilmeleri sınırlı bırakıyor. Altın için izlediğimiz riskler ve belirsizlikler sürdüğü için ons altında 1390$-1400$ aralığındaki seyrini sürdürüyor. Bugün için Fed Başkanı Powell’ın Temsilciler Meclisi’nde yapacağı sunum izlenecek. Yarı yıl sunumunda faiz indirimine yönelik sinyaller önemli olabilir. Altın için olası haber akışlarına karşıda dikkatli olunmasında fayda var. 

Teknik Analiz: Ons altın dün 1385$ seviyesine kadar geri çekilmesine rağmen bu seviyenin altına doğru hareketinde zayıf kaldı. Bu seviyeden aldığı destekle yeniden yönünü yukarı çevirdi. Ancak hala yükselişinde çok güçlü olmadığını gözlemliyoruz. Altın için 1395$ seviyesinin üzerindeki seyri 1400$ seviyesine doğru tepki vermesi adına önemli olabilir. Ancak teknik olarak hala güçlü olmadığı için belli dirençlerden gelebilecek kar satışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var.  

Dirençler: 1400 / 1410 / 1415 
Destekler: 1395 / 1392 / 1390


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER