Krediler | Kredi Kartları | Kosgep Kredileri | Para Finans

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 09.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için […]

09 Temmuz 2019 - 7:12 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.
Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 09.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir. Aşağıdaki kutu içinde gram altın fiyatını bulabilirsiniz.

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Fed’in Faiz Belirsizliği… Piyasaların gözü yarın kongrede sunum yapacak olan Fed başkanı Powell’da olacak. Powell’ın faiz indirimi için mesaj vermesi piyasalarda risk iştahını güçlendirecektir. Ayrıca bu hafta açıklanacak TÜFE enflasyon verileri de Fed faiz indirimi beklentileri açısından önemli olacaktır. ABD’de endeksler geçtiğimiz haftayı rekor seviyerde tüm zamanların zirvesinde tamamlamış olsa da yeni haftada satışlar ağırlık kazandı.

Yukarı yönlü hareketlerde 1402 direnci geçilemediği sürece sarı metalde satış baskısının artması beklenebilir. Bu durumda 1382 ve 1362 seviyeleri test edilmek istenebilir. Alımların kuvvetlenmesi durumunda ise 1402 noktasının ardından 1416-1439 bandı karşımıza çıkabilir

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Fiyatları Yorumları

XAUUSD… Altın yatay seyrini sürdürüyor… Haftanın ilk işlem gününde Asya piyasalarının açılmasıyla birlikte bir miktar yükseliş gösteren altın fiyatları günün geri kalan kısmında yatay bir seyir izleyerek 1400 $ bandındaki hareketini sürdürdü. FED başkanı Powell ‘ın konuşması ve ticaret görüşmelerine yönelik haber akışı ons altının fiyatlamasında belirleyici olacakken ons altın haftanın ikinci işlem gününün sabah saatlerinde 1395 $ seviyelerinde işlem görüyor.

Altının ons cinsi, günü 0.23% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1344.89’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,407.00 ve 1,421.00’de, destek seviyeleri ise 1,393.00 ve 1,378.00’de bulunmaktadır.

GLDGR… Gram Altın 257 TL seviyelerine geriledi… Gram altın fiyatları ons altındaki yatay seyire bağlı olarak 257 TL seviyelerinde işlem görüyor. Altın gram cinsi, günü 1.69% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli 254.88’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli 255.41’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 258.00 ve 262.00’de, destek seviyeleri ise 255.00 ve 251.00’de bulunmaktadır.

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Cuma günü ABD’den gelen güçlü istihdam verileri sonrasında dolar endeksinde oluşan yükseliş hareketi, ons altın fiyatlarının satış baskısına maruz kalarak 1400 seviyesi altına gerilemesine neden olmuştu. Yaşadığı satış baskısı sonrasında dün sabah saatlerinde 1400 sevesi üzerinde yükselen ons altın, bu seviye üzerinde kalıcı olmayı başaramayarak düşüş hareketine kaldığı yerden devam etti ve 1390 seviyesine kadar indi. Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1393 seviyesi üzerinde hareket ediyor. Dolar endeksinin bu sabah saatleri itibarıyla 97,40 seviyesi üzerinde hareket ettiğini ve görece güçlü görünümünü koruduğunu görmekteyiz. Dolayısı ile dolar endeksindeki yükseliş hareketinin altın fiyatları üzerinde baskı yaratmaya devam edebileceği görüşündeyiz.

Bu noktada ons altının bugün içerisinde 1400 seviyesi altındaki seyrini korumasını ve zayıf seyrini kısa vadede 1387 seviyesine doğru devam ettirmesini beklemekteyiz. Bugün, ABD’de açıklanacak olan Mayıs Ayı JOLTS Yeni İş İmkanları verisi dışında takip edilecek önemli bir veri akışı bulunmuyor. Fed Başkanı Powell’ın yarın Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesinde, Perşembe günü ise Senato’nun Bankacılık Komitesinde yapacağı sunum piyasalar tarafından yakından izlenecek.

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı, Ahlatcı Yatırım – Ons Altın Yorumu

Dün güne 1399.22 seviyesinden başlayan Kıymetli Metal geçtiğimiz Cuma günü ABD’de açıklanan Tarım Dışı İstihdam verisinin beklentiler üstünde bir sonuç çıkmasıyla beraber doların bir süredir sürdürmüş olduğu negatif görünümünü kısmi de olsa pozitif hale getirdiği gözlendi.  Diğer taraftan dün Asya piyasası başta olmak üzere küresel piyasaların zayıf görüntü çizmesi,güvenli varlık talebin artmasına dolayısıyla Ons Altın fiyatlamalarının yukarı yönlü hareketine neden oldu. Fiyatlamaların seyri açısından bugün Fed Başkanı Powell ile bazı FOMC üyelerinin konuşmaları yakından takip edilecek.

Ons Altını teknik açıdan incelediğimizde, ters takoz formasyonunun aşağı yönlü geçildiği görülüyor. Fiyatlamaların seyri açısından 1411 direnç seviyesi önem arz ederken bu seviyenin altındaki kapanışlar 1392-1385 bölgesini gündeme getirebilir.

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumları

Ons altın temkinli ancak hassas 

Ons altın 1400$ bölgesinin altında ancak zaman zaman bu seviyenin üzerine doğru tepkiler veriyor. Ons altında da hassasiyet olduğu için olası haberlerde tepkisi sert olabiliyor. Bugün için Fed Başkanı Powell konuşması takip edilecek. Powell kaynaklı ons altında hareketlilik izlenebilir. Dışarıda, küresel borsalarda risk iştahı zayıf kaldığı için bu durumda ons altının geri çekilmelerde sınırlı kalmasına neden oluyor. Altın içinde olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var.  

Teknik Analiz: Ons altın 1400$ üzerinde kaldığı sürece geri çekilmelerde sınırlı kalabilir. Ancak son dönemde iki kez denediği 1440$ bölgesini aşamadığı sürece kazançlarını yukarı taşıması zor olabilir. Ara bölge olarak 1425$ direnç izlenebilir. Aşağıda ise 1395$ ve ardından 1392$ en yakın destek noktaları olarak takip edilebilir. 

Dirençler: 1400 / 1410 / 1415 
Destekler: 1395 / 1392 / 1390

Ali Akbulut, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Ons Altın Yorumu

Geçtiğimiz hafta ABD tarafında açıklanan kritik veriler sonrasında FED’in Temmuz ayı sonunda toplantı öncesi elini güçlendirmiş oldu. FED’in faiz indirme ihtimallerinin bir miktar zayıfladı. Keza, bu durumla birlikte 1.96 seviyelerine kadar gerileyen ABD 10 Yıllık Tahvil Faizleri ise 2.02 seviyelerinin üzerine yükselerek Değerli Metal’deki satış baskısını destekler nitelikteydi. Bu hafta içinde FED Başkanı Powell’ın ve FOMC üyelerinin açıklamaları ışığında emtia fiyatları üzerinde belirleyici olabilir. Bunun yanı sıra İran Nükleer Anlaşması konusunda; İran’ın 2015 anlaşmasının taahhütlerine uyumunu azaltmasının üçüncü adımı olarak Uranyum zenginleştirme oranını yüzde 20’ye çıkartabileceği yönündeki haber akışları kritikti. Diğer taraftan küresel risk unsurlarından Ticaret Savaşları, Brexit, İran Nükleer Anlaşması gibi konularında yaşanacak ekstra gelişmeler sonucunda yine Değerli Metal fiyatlamalarında ön plana çıkabilir.

Teknik Seviyeler; Dirençler: 1398, 1400, 1405, 1408, 1414  Destekler: 1393, 1390, 1387, 1384, 1380

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER