Krediler | Kredi Kartları | Kosgep Kredileri | Para Finans

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 04.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için […]

04 Temmuz 2019 - 7:12 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.
Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 04.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir.

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Dün öğle saatlerinde ABD’den gelen Haziran ayı ADP Özel Sektör tarım Dışı İstihdam Değişimi verisi 140.000 olan piyasa beklentinsin altında kalarak 102.000 olarak gerçekleşirken, akşam saatlerinde açıklanan Fabrika Siparişleri ve Dayanıklı Mal Siparişleri verileri de olumsuz bir performansı işaret etti., Mayıs Ayı Dayanıklı Mal Siparişleri ise verisi beklentiler dahilinde %1,3 geriledi. ABD’den gelen zayıf veriler ile birlikte ardından dolar endeksi 96,60 seviyesi altına indi. Dolar endeksindeki gerileme ile birlikte, dün sabahki bültenimizde öngördüğümüz üzere gün içerisinde 1410 seviyesi üzerindeki seyrini koruyan ons altın, gün içerisinde 1412 – 1425 seviyeleri arasında seyretti. Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1410 seviyesi üzerinde hareket ediyor.  Bu noktada ons altının bugün içerisinde 1400 seviyesi üzerindeki seyrini korumasını bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde 1425 seviyesinin aşılması durumunda ise ons altındaki yükselişin 1450 seviyesine doğru hız kazanmasını bekliyoruz. Bugün ABD’de resmî tatil nedeniyle piyasalar kapalı olacak. Gün içerisinde Euro Bölgesi Mayıs Ayı Perakende Satışlar verilerini izleyeceğiz.

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı, Ahlatcı Yatırım – Ons Altın Yorumu

Dün, dolar endeksinde ve ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan değer kayıpları sonrasında ons altının 1437 seviyeleri civarını test ettiğini gördük. Gün içerisinde, ABD’de açıklanan ekonomik verilerin karmaşık bir görünüm sergilediği görülürken, dolar fiyatlamalarında volatilitenin arttığı izleniyor. Global piyasalarda risk iştahında yaşanan toparlanma eğilimi sonrasında ons altının fiyatlamalarda  bu bölgede kalıcılık sağlayamadığı ve günü 1418 seviyeleri civarında tamamladığı görülüyor. Bugün, ABD’de piyasalar Bağımsızlık Günü nedeniyle kapalı.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1415 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir.  Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1427, 1432 ve 1440 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1411, 1408 ve 1402 destek seviyeleri izlenebilir.

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumları

Ons altın 1400$ üzerindeki seyrine devam 

Ons altın piyasadaki tedirginlikler nedeniyle 1400$ üzerindeki seyrini koruyor. ABD ve Çin müzakerelerinin uzun süreceği, Trump’ın Fed komitesine iki güvercin aday açıklaması ve ABD ile İran geriliminin sürmesi ons altının bu hareketini destekliyor. Dolayısıyla ons altın geri çekilmelerde zorlanıyor. Bugün takvim sakin olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var. 

Teknik olarak: Ons altın 1400$ seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu hafta 1380$ desteğini kırmakta zorlandığı için burası önemli destek konumunda. Bu desteği kıramadığı sürece geri çekilmelerde sınırlı kalması beklenebilir. Genel görünümde 1400$ üzeri kaldığı sürece yukarı yönlü eğilimi devam edebilir.

Dirençler: 1425 / 1430 / 1432
Destekler: 1410 / 1415 / 1400 

Ali Akbulut, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Ons Altın Yorumu

Salı akşamı yapılan AB Parlamentosu toplantısında; mevcut ECB Başkanı Mario Draghi’nin yerine düşünülen yeni başkanın IMF Başkanı Christine Lagarde olduğuna dair açıklamanın gelmesi, Lagarde’ın genişlemeci politikaları seviyor olması nedeniyle güvenli liman varlıklarına talep getirdi. Keza, akabinde ABD Başkanı Donald Trump’ın da benzer bir hamle ile oldukça güvercin olarak bilinen Judy Shelton’u FED Yönetim Kurulu’na aday olarak göstereceğine dair açıklaması ile FED’in faiz indirim beklentilerinde görülen artışlar da; ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki gerilemeyi devam ettirirken, Değerli Metal’de sabah saatlerinde 1437 Dolar seviyesinin bir kez daha aşılmasına olanak sağladı. Günün devamında hem açıklanan Hizmet-Bileşik PMI ve ABD’den gelen diğer datalar hem de önemli konulara dair haber akışları ile emtiada kısmi dalgalanmalar gördük. ABD tarafının “Kurtuluş Günü” nedeniyle kapalı olacağı yeni günde; ticaret Savaşları, Brexit ve İran gibi risk unsurlarının durumu yine kritik olacak. Keza, diğer bölgelerde açıklanacak olan veriler ve majör merkez bankalarının sonraki politika adımlarına yönelik ortaya çıkacak öngörüler de yine oynaklıklara neden olabilir.

Teknik Seviyeler; Dirençler: 1422,1426, 1428, 1433, 1435  Destekler: 1418, 1414, 1410, 1407, 1403

03.07.2019 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri

İkili Tepe Yaptı, Şimdi Altın Ne Olur?

Tunç Şatıroğlu Ons ve Gram Altın Yorumları: Altın yorumumda ons altındaki ikili tepe ve gram altındaki hareketleri inceledim. Ons altın daha çıkar mı? Altın düşer mi? Buradan gram altın alınır mı? Gram altın ne olur? Bu sorulara teknik analizle cevap vermeye çalıştım.

kaynak:kanalfinans.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER