Krediler | Kredi Kartları | Kosgep Kredileri | Para Finans

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 02.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için […]

02 Temmuz 2019 - 7:15 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.
Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve Analizleri 02.07.2019

Günlük ons ve gram altın yorumları ile uzmanların teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı?  Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı için Gram Altın dediğimiz Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir.
İnfo Yatırım FX – Ons Altın Yorumu

Altın fiyatlarında G-20 zirvesi sonrası ilk tepki fiyatlaması gerçekleşti. Piyasalar uzun süredir G-20 zirvesinde ABD Başkanı Trump ile Çin Devlet Başkanı Jinping arasında gerçekleşecek olan görüşmeyi bekliyordu. Dünyanın en büyük iki ekonomisi arasında gerçekleşen ticaret savaşlarının geleceği hakkında ipuçları arayan piyasalar bu görüşmeyi takip etti ve görüşme sonrası ateşkes kararı alınması piyasalarda olumlu hava estirdi. Böylelikle ilk iki çeyreği geride bırakan altın, üçüncü çeyreğe 1400 seviyesinin altında başlangıç yaptı. Geçici olabileceği beklenen bu ateşkes kararı ardından 1 yılın en sert düşüşünü gerçekleştiren altın fiyatlarında şimdi gözler Amerika’dan gelecek olan ekonomik verilere çevrilmiş durumda. Fed’in yıl içerisinde faiz indirimine gidebileceği beklentilere piyasalarda oldukça ağırlık kazanmış durumda. Bu sebeple Cuma günü Amerika’dan gelecek olan tarım dışı istihdam verisi bu konu hakkında da ipuçları verecek. XAUUSD ürününü teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1397.57 – 1412.86 – 1423.35 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1382.46 – 1371.62 – 1357.75 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir. 

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu

Aşağı yönlü gap’li açılış yapan ons altın 1382 aşağısını test etti ve 1384 sınırından dünü sonlandırdı. Yukarı yönlü hareketlerde 1396 direnci geçilemediği sürece sarı metalde satış baskısının artması beklenebilir. Bu durumda 1379 ve 1364 seviyeleri test edilmek istenebilir. Alımların kuvvetlenmesi durumunda ise 1396 noktasının ardından 1406 seviyesi direnç noktası olarak karşımıza çıkabilir.

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Fiyatları Yorumları

XAUUSD… AB Mallarına Ek Tarife Haberi İle Toparlanma Eğiliminde… Yatırımcılar açısından güvenli liman niteliğinde olan altın, haftanın ilk işlem gününde 1380 seviyelerine geriledikten sonra tekrardan 1390 seviyelerine yükseldi. Hafta sonundaki G20 zirvesinden yapıcı ve olumlu mesajların çıkması, ticaret savaşı endişelerini bir nebze de olsa azaltsa da sabah saatlerinde ABD’den gelen Avrupa Birliği mallarına 4 Milyar USD’lik ek tarife haberi altın fiyatının 1390 seviyelerine gelmesindeki ana etmendi. Öte yandan ABD- İran geriliminde yeni gelişmelerin olması risk unsurlarını artıracak bir diğer neden olarak karşımıza çıkıyor.

Altının ons cinsi, günü 1.84% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1342.25’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,390.00 ve 1,402.00’de, destek seviyeleri ise 1,378.00 ve 1,367.00’de bulunmaktadır.

Gram Altın – GLDGR… Kur’un Düşmesi İle Geriliyor… Kurdaki ve ons altındaki gerileme gram altın fiyatlarının da aşağı yönlü hareketinin devam etmesine neden oluyor. Sabah saatlerinde 252 TL seviyelerinde işlem görüyor.

Altın gram cinsi, günü 3.74% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli 256.36’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 256.00 ve 260.00’de, destek seviyeleri ise 253.00 ve 249.00’de bulunmaktadır.

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu

Altının Tekrar 1400’ün Üzerini Hedef Almasını Bekliyoruz

Geçtiğimiz haftaki altın analizlerimizde, altın fiyatlarının 1430 seviyesi üzerini test etmesinin ardından aşağı yönlü teknik bir düzeltme hareketi gerçekleştirmesini beklediğimizi belirtmiş ve altının 1400 seviyesi altına gerilemesini beklediğimizi ifade etmiştik. Cuma – Cumartesi günü Japonya’da gerçekleşen G-20 Liderler Zirvesinde ABD – Çin cephesinden gelen olumlu açıklamalar küresel piyasalardaki risk algısını iyileştirirken, altın ve yen gibi güvenli liman görünümündeki varlıkların sert bir şekilde değer kaybetmesine neden oldu. Dün sabahki analizimizde, küresel piyasalarda devam eden güçlü risk iştahı nedeniyle ons altındaki düşüş eğiliminin gün içerisinde devam etmesini öngördüğümüzü ve altın fiyatların kısa vadede 1385 seviyesi altını hedef almasını beklediğimizi ifade etmiştik. Beklediğimiz üzere dün gün içerisinde satıcılı eğilimini sürdüren ons altın, 1381,91 seviyesine kadar indi. Bu sabah saatleri itibarıyla kayıplarının bir kısmını telafi etmiş olan ons altın, 1390 seviyesi üzerinde seyrediyor.

Bu noktada, ons altının, dün piyasa açılışında oluşturduğu aşağı yönlü fiyat boşluğunu kapatmasını ve kısa vadede yeniden 1400 üzerini hedef almasını beklemekteyiz. Bugün Almanya Mayıs Ayı Perakende Satışlar, Euro Bölgesi Mayıs Ayı ÜFE ve New York Fed Başkanı Williams’ın Konuşması takip edilecek.

Muammer Demir, Araştırma Uzmanı, Ahlatcı Yatırım – Ons Altın Yorumu

Haftanın ilk işlem gününde, G-20 Liderler Zirvesi sonrasında ABD ile Çin arasında ticaret görüşmelerine yeniden başlanılması ve yeni tarife uygulanmaması konusunda anlaştıklarına dair resmi olmayan haber akışları ile birlikte global piyasalarda risk iştahında artışlar görülürken, emtialar arasında güvenli liman olma özelliği ile ön plana çıkan ons altının 1381 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, dolar endeksinde ve ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan yükseliş eğilimi kıymetli metal fiyatlamaları üzerinde baskıyı bir miktar arttırdığı görülse de gelen tepki alımları ile birlikte sarı metalin gün içi kayıplarının bir kısmını telafi ettiği görüldü.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1400 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir.  Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1408, 1411 ve 1417 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına geçişlerde ise 1380, 1376 ve 1365 destek seviyeleri izlenebilir.

Seda Yalçınkaya, Araştırma Uzmanı – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumları

Ons altın 1380$ desteğinde zorlanıyor 

Ons altın güç kaybetmeye devam ediyor. Küresel piyasalarda risk iştahının toparlanma çabası ons altının bu hareketine neden oluyor. Şimdilik güvenli liman algısının zayıflaması ons altının yukarı yönlü eğilimi açısından zor. Bugün veri takvimi sakin ancak olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var.

Teknik olarak: Ons altın 1380$ desteğinin altına doğru hareketinde zorlanıyor. Altın bu hareketinde başarılı olursa bu durumda 1375$ ve 1372$ desteklerine doğru uzama oluşabilir. Buna karşın, yukarı yönde tepkisinde çok güçlü değil ancak 1390$ üzerinde kalırsa yeniden 1400$ üzerine doğru tepkiler görülebilir. 

Dirençler: 1400 / 1405 / 1410
Destekler: 1390 / 1385 / 1380

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER