Güncel Finans Haberleri Hisse Önerileri Dolar/EURO Yorumları Krediler | Para Finans

Güncel Altın ve Gram Altın Yorum ve Analizleri

Gedik Yatırım – Ons Altın Yorumu Ons altın haftanın son işlem gününde 1332$ seviyesinden işlem görüyor. Ticaret savaşları kadar dolarda güvenli liman alımı getirirken, salı günü Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrası düşüşe geçti. Powell Fed’in mevcut politikası konusunda rahat olduklarını ve faiz oranlarının uzun süre sabit kalmasını beklediklerini, Aşağı yönlü bir sürpriz, kalıcı olursa Fed’in […]

07 Haziran 2019 - 20:12 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.
Güncel Altın ve Gram Altın Yorum ve Analizleri

Gedik Yatırım – Ons Altın Yorumu

Ons altın haftanın son işlem gününde 1332$ seviyesinden işlem görüyor. Ticaret savaşları kadar dolarda güvenli liman alımı getirirken, salı günü Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları sonrası düşüşe geçti. Powell Fed’in mevcut politikası konusunda rahat olduklarını ve faiz oranlarının uzun süre sabit kalmasını beklediklerini, Aşağı yönlü bir sürpriz, kalıcı olursa Fed’in büyümeyi desteklemek için kısa vadeli faizleri yeniden sıfıra çekmek durumunda kalabileceği bir senaryoya yakınlaştırır.” şeklinde açıklamasıyla tekrardan faiz indirim konusu üst perdeden yapılmış oldu. Dolar endeksi 98,0 seviyesinden 97,0 seviyelerine geriledi. Teknik olarak da ons altın alçalan kanalının dışına çıkmış olup 1330 üzerinde kalmaya çalışıyor. 1341/ 1346/ 1352 dirençler olurken, 1330/ 1320/ 1310 ise desteklerdir.

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Yorumu

XAUUSD… Ons Altına Talep Artmakta… ABD-Çin arasındaki ticaret gerilimi ile riskten kaçış eğilimi devam ederken, ABD-İran arasındaki gerilim küresel piyasalarda güvenli limana talebi artırıyor. Dolar endeksindeki geri çekilme ile alımları artan Ons Altının 1344 direncini test etmesinin ardından mevcut seviyelerini koruma çabasında olduğunu görmekteyiz. Bugün açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisi sonrası Dolar endeksinin tepkisi paritede yön belirleyici olabilir.  

GLDGR… Ons Altın ve Kur’a Paralel Seyretmekte… Sabah saatlerinde kurdaki ve Ons altındaki yükseliş sebebiyle yukarı yönlü seyreden gram altın 250 seviyesinden işlem görmekte.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER