Güncel Finans Haberleri Hisse Önerileri Dolar/EURO Yorumları Krediler | Para Finans

Findeks KKB Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır?

Bankalardan kredi kullanacağınız zaman kredi notunuzun düşük görünmesi, sizin gerekli yükseltme işlemlerini yapmanız ancak halen düşük kalması durumunda Findeks Risk Raporu’na itiraz edebilirsiniz. Findeks KKB Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır? detaylarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz… Kredi notu bankalar tarafından kredi sağlanırken en çok dikkate alınan değerlendirme puanıdır. Bu puanın düşük olması durumunda kredi alabilmek kolay olmamaktadır. Belirli bir seviyenin altındaki tüketiciler […]

09 Haziran 2019 - 7:47 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.
Findeks KKB Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır?

Bankalardan kredi kullanacağınız zaman kredi notunuzun düşük görünmesi, sizin gerekli yükseltme işlemlerini yapmanız ancak halen düşük kalması durumunda Findeks Risk Raporu’na itiraz edebilirsiniz. Findeks KKB Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır? detaylarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz…

Kredi notu bankalar tarafından kredi sağlanırken en çok dikkate alınan değerlendirme puanıdır. Bu puanın düşük olması durumunda kredi alabilmek kolay olmamaktadır. Belirli bir seviyenin altındaki tüketiciler gelir belgesi, kefil ve taşınmaz mal rehni ile kredi kullanabilirken, bu seviyenin de altındakilerin kredi alabilmeleri neredeyse olanaksız hale gelip bankaların insiyatifine kalmaktadır.

Bir bankaya kredi başvurusu yaptınız ve kredi notunuzun düşük olması nedeni ile kredi başvurunuz onaylanmadı; bu durumda bankaya danıştığınızda, banka sizden varolan tüm kredi borçlarınızı ve kredi kartı borçlarınızı kapatmanızı talep edecektir. Siz kredi kullanabilmek adına tüm bu borçlarınızı kapatmanıza rağmen başvurunuza onay vermediği takdirde, kredi notunuzun güncellenmemiş olduğunu anlarsınız. Eğer ihtiyacınız acilse ve beklemek istemiyorsanız, kredi notunuzun güncellenmesi ve yükselmesi için Findeks Risk Raporu’na itirazda bulunabilirsiniz.

FİNDEKS RİSK RAPORUNA İTİRAZ SÜRECİ

Kredi notunun kaydını tutan ve ilgili düzenlemelerini yapan Kredi Kayıt Bürosu adına bilgilendirme hizmetini Findeks sistemi sağlamaktadır. Online olarak kredi notunun görüntülenmesini ve kredi notuna ilişkin yapılabilecek işlemleri sağlayan Findeks aracılığı ile Findeks Risk Raporu’nuza itiraz ederek, kredi ve kredi akrtı borcu ödemeleriniz yaptıktan sonra güncelleme işleminizin en kısa sürede yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bankalar, olumsuz müşteri bildirimlerini hızlı bir şekilde yaparken, olumlu olan gelişmelerin bildirimini ise aynı hızda sağlamamaktadır. Bu nedenle siz Findeks aracılığı ile güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.

Bunun için öncelikle Findeks sistemine giriş yapabilmek ve şikayet ekranına ulaşabilmek adına BU LİNK aracılığı ile risk raporunuzu talep etmeniz gerekmektedir. Risk raporunuzu görüntüledikten sonra ilgili listeden gecikmeyle bağlantılı olan kaydı bulmalısınız. Bu kayıtta yer alan Risk Referans No ile itiraz girişinizi yapacaksınız. Bu noyu kaydedin.

Daha sonra BU LİNK aracılığı ile Risk Raporu İtiraz Girişi sekmesinden ilgili alanları doldurmalı ve kaydınızı oluşturmalısınız. İlgili alanlar arasında risk referans no, T.C. kimlik numarası ve e-posta adresi bilgileri yer almaktadır. Tüm kutuları doldurduktan sonra İLERİ butonuna bastığınız takdirde risk itiraz girişiniz tamamlanacaktır. İşlemler tamamlandıktan sonra en geç 24 saat içinde Kredi Kayıt Bürosu, ilgili banka ile görüşerek kayıt güncellemesini yapacak ve risk raporunuzdaki düzeltmeleri gerçekleştirecektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER